APARTAMENT INWESTYCYJNY MIĘDZYZDROJE

Lokalizacja: Międzyzdroje
Typ: Apartamenty
Rok: 2023

Apartament ten jak każdy inny w którym mamy przyjemność projektować i wykonwać meble jak zwykle bardzo wiele od nas wymagał. Głównym wymaganiem było połączenie wielu elementów z różnych branż w jedną całość, z uwagi na fakt, że w apartamencie tym wykonywaliśmy szeroki zakres prac.

Do głównych elementów możemy zaliczyć:

  • Instalacja lacobeli i luster w wielu miejscach w apartamencie
  • Wykonanie kamienia jako blatu komody, oraz kamień zamocowany na ścianie jako element ozdobny za telewizorem wraz z oświetleniem
  • Wykonanie elementów tapicerowanych tworzących zagłówek łóżka dopasowany pod sam sufit
  • Przeróbka elektryki związana z szafkami nocnymi, oraz oświetleniem montowanym w panele tapicerowane.
  • Montaż Karniszy wraz z oświetleniem
  • Kompleksowe zaprojektowanie mebli oraz ich wykonanie do całego apartamentu.

 

Zaczynając od wejścia do lokalu – nad samymi drzwiami znajduje się zabudowa liczników, pod którą od razu przy włożeniu karty do czytnika zapala się światło. Prąd do tego oświetlenia musieliśmy pobrać z włącznika co znacznie utrudniało zadanie. Cała zabudowa w tej części składa się z szafy, zabudowy domofonu, oraz zabudowy liczników. Zrobiona jest tak, aby jaknajbardziej była ze sobą spasowana oraz tworzyła jeden element. Jakby tego było mało, dla utrudnienia wnęka w której znajduje się domofon musiała zostać obłożona lacobelem, co wiązało się z wycinaniem otworów w szkle oraz demonteżem domofonu i systemu włączania prądu za pomocą karty. Z pozoru niewinnie wyglądający mebel w korytarzu kryje za sobą tyle zagadnień. Szafa w tym meblu wyposażona jest w samozapalające się światło przy otwarciu drzwi.

Kolejnym realizowanym przez nas zagadnieniem jest widoczna na zdjęciach ściana w całości wyłożona lustrem i lacobelem naprzemiennie. Tutaj ku zadowoleniu klientów, wykonalismy usługę kompleksowo, żeby nie trzeba było organizować i czekać na kolejnych wykonawców – w tym wypadku szklarzy. Organizacja takiego przedsięwzięcia dla klientów, którzy mieszkają 300km od tego apartamentu jest bardzo trudna i zdecydowanie potrzebują udogodnień w tej kwestii. Niemniej jednak wyłożenie tej ściany wspomnianym szkłem również nie było zwyczajne, bo w każdym prawie kawałku występowały gniazdka, lub sterowniki klimatyzacji, włączniki światła itp. Każde szkło, które organizowaliśmy było dokładnie zmierzone i miało wyliczone i wycięte otwory na wyżej wymienione elementy instalacji elektrycznej. Transport takich kawałków szkła z wycięciami jest bardzo utrudniony i ryzykowny, złwaszcza kiedy nie mieści się do windy, z uwagi na gabaryt..... i trzeba je wnieść na ósme piętro. Nie przeszkodziło jednak to nam, żeby perfekcyjnie wszystko dopasować i zamontować.

Wisząca komodna z czterema szufladami, oraz kamiennym blatem można powiedzieć, że była prostą sprawą, gdyby nie fakt, że trzeba zawrzeć w niej wszystkie zasilacze do oświetlenia kamiennego elementu za telewizorem. Przy tym należało uwzględnić głębokość szuflad tak, aby w jednej z nich mogły pomieścić się wszystkie te urządzenia.

W sypialni wykonywaliśmy szafę, oraz szafki nocne, komodę, obudowę ściany szkłem za TV.

W pomieszczeniu tym również nie lada się napracowaliśmy, gdyż każdy z tych elementów wymagał  precyzji. Elementy tapicerowane musiały być dopasowane do wysokości pomieszczenia. Komoda musiała być tak zrobiona, żeby uwzględniać ramię otwarcia okna. Szafki nocne musiały mieć na górze kontakt nablatowy, co wiązało się z zapewnieniem zasilania prądem 230V. Połączyliśmy te wszystkie elementy w jedną całość i dzięki temu osiągneliśmy zamierzony efekt.