PROJEKT PRZEDPOKOJU NA WYMIAR SZCZECIN

Projektowanie Przedpokoju: Tworzenie Pierwszego Wrażenia

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą goście po wejściu do domu. To wizytówka Twojego mieszkania, stanowiąca pierwsze wrażenie, dlatego projekt przedpokoju, w Szczecinie i w każdym innym mieście, musi być przygotowany ze smakiem i dbałością o szczegóły. W ten sposób hol będzie zachwycał swoim porządkiem i elegancko wprowadzał gości i domowników do innych pomieszczeń. Właśnie dlatego, gdy ustalasz, jak będzie wyglądał przedpokój, projekt korytarza jest tak ważny — to dzięki niemu cały dom będzie doskonale się prezentował.

Abyś mógł zaprojektować stylowe przedpokoje, projekty muszą przestrzegać kilku podstawowych zasad aranżacyjnych. Przede wszystkim należy zachować porządek i nie przytłaczać całości projektu; w holu muszą znajdować się tylko niezbędne przedmioty, takie jak lustro, wieszaki czy wycieraczka.

Aby uniknąć wrażenia nieporządku i przeładowania dostępnej przestrzeni, warto ukryć jak najwięcej przedmiotów w odpowiednich szafach i szafkach. Projekty przedpokoju muszą przede wszystkim wprowadzić gości w odpowiedni nastrój, dlatego urządzając hol, tak ważne jest trzymanie się jednolitego koloru i stylu — w czym może pomóc ci firma Expertmeble. Od lat zajmujemy się stylistyką wnętrz w województwie zachodnio-pomorskim i bez problemu możemy przygotować projekt korytarza w Szczecinie.

Przedpokoje: projekty dla Ciebie

Najpopularniejsze meble do przedpokoju stanowiące stały element wielu designów to szafy przesuwne, szafy z lustrem, komody i szafki na buty. Atrakcyjną opcją stanowią także komody oraz wygodne ławki lub krzesła do zakładania obuwia. Oprócz nich przydatne będą różnego rodzaju dekoracje, od listewek po obrazy.

Jednym najpopularniejszych rodzajów mebli wybieranych przez naszych klientów są szafy do przedpokoju. Szafa wnękowa to idealne rozwiązanie do holu: warto to rozważyć, już tworząc projekty korytarzy w domu. Nie tylko pozwalają na efektywne przechowywanie ubrań i rzeczy osobistych: lekka, przeszklona szafa wizualnie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie.

Szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi to szczególnie dobry wybór, zwłaszcza w przedpokojach o ograniczonej przestrzeni, ponieważ otwieranie drzwi nie marnuje miejsca. Dlatego właśnie takie rozwiązanie zalecają nasze projekty przedpokoju w bloku, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Jeśli w przedpokoju jest wystarczająco dużo miejsca, warto rozważyć dodanie do całości aranżacji szafki na buty. Schowasz w niej obuwie używane na co dzień lub poza sezonem, nie tylko zwalniając miejsce, ale także ukrywając codzienne i sezonowe buty.

Innym świetnym rozwiązaniem do przedpokoju są meble wielofunkcyjne, właśnie takie jak szafka na buty z funkcją ławki. Popularne w Polsce północno-zachodniej są również inne wielofunkcyjne meble, takie jak ławka na buty z lustrem i wieszakiem. Buty, akcesoria osobiste oraz schowki na sprzęt AGD — to wszystko można przechowywać w zabudowanej szafie z szufladami i skrytkami.

Oprócz szaf wnękowych i mebli wielofunkcyjnych istnieją również inne rodzaje mebli, które powinien zawierać każdy przedpokój. Projekt holu może też uwzględniać np. drewniane lub metalowe wieszaki na kurtki, parasole, czy czapki. Możesz je dopasować do stylistyki mebli na wymiar, dostępnej przestrzeni, czy pożądanej w mieszkaniu estetyki.

W przedpokoju, gdzie jest mniej miejsca, zawsze dobrym wyborem jest wieszak ścienny z kilkoma haczykami i miejscem na półkę na akcesoria: kapelusze, czapki zimowe czy szaliki. Takie rozwiązanie jest funkcjonalne i nie zajmuje dużo miejsca, dlatego większość polskich gospodarstw domowych decyduje się na tę opcję. Innym ciekawym pomysłem na meble do przedpokoju są szafki na kółkach. Można je łatwo przemieszczać w zależności od potrzeb. Nie musisz ich przetrzymywać w holu – nie ma nic gorszego niż zagracony przedpokój. Projekty korytarzy uwzględniające takie szafki pozwolą ci szybko przygotować dowolną sekcję na niespodziewane wizyty gości.

ekskluzywny przedpokój na wymiar po projekcie
szafa w nowoczesnym projekcie przedpokoju na wymiar

Projekt przedpokoju w bloku: małe wnętrza i Ty!

Tak zwanych mieszkań pogomułkowskich jest wiele, zwłaszcza w Szczecinie — często bywają dość małe, ale ich mieszkańcy również zasługują na pięknie dobrane meble do przedpokoju. Jak zatem dostosować projekt korytarza w Szczecinie, jeśli masz do dyspozycji ograniczoną przestrzeń?

Szczerze mówiąc, małe korytarze w wąskich mieszkaniach mogą być bardzo trudne do zaaranżowania. Na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić wszystko, co potrzebne, ale nie możemy przesadzić z ilością mebli, a przestrzeń nie może być zbyt przytłaczająca. W takim przypadku możemy, projektując przedpokój, zastosować tiki optyczne, dzięki którym hol będzie wydawał się większy i jaśniejszy.

Najprostszym rozwiązaniem na projekt przedpokoju w bloku jest wykorzystanie lustra. Można je zamontować na drzwiach szafy, na ścianie lub nawet na podłodze. Jasne barwy również optycznie powiększą i rozświetlą przestrzeń. Jasne pastelowe i chłodne odcienie, jak blady róż, niebieski i miętowy są odpowiednimi opcjami.

Innym ciekawym sposobem na powiększenie optyczne małego przedpokoju jest lekka fototapeta, która naśladuje wolną przestrzeń: las, niebo, plażę... Biorąc pod uwagę estetykę i funkcjonalność, ważne jest, aby wybrać meble i dodatki, które odpowiadają naszym gustom i zainteresowaniom. W przedpokoju w mieszkaniu młodych ludzi można także wyeksponować plakaty, naklejki albo też zdjęcia i reprodukcje w antyramach. Można też wykorzystać pionowe pasy na ścianie, które optycznie skrócą przedpokój i dodadzą mu wysokości.

Jeśli chcesz, aby przedpokój był centralnym punktem Twojego domu lub mieszkania w Szczecinie, warto dokładnie rozważyć jego projekt zarówno z praktycznego, jak i estetycznego punktu widzenia. Jednym z najlepszych sposobów na projekty przedpokoju jest dodanie do niego osobistych akcentów, które wyróżnią właśnie Twój dom spośród innych. Osobisty akcent można nadać na przykład poprzez zabawną wycieraczkę, oryginalne kolory lub ekspozycję ulubionych obrazów.

Na wygląd i funkcjonalność pomieszczenia mają wpływ jego odcienie i materiały. Ściany przyciągają uwagę i powinny być starannie dobrane. Aby stworzyć złudzenie większego pomieszczenia, warto użyć jasnych kolorów. Krótkie i wąskie ściany mogą być pomalowane na jasne, intensywne kolory, by przyciągnąć uwagę, natomiast długie powinny stanowić miękkie, pasywne tło. Taki nietypowy projekt przedpokoju w Szczecinie sprawi, że pomieszczenie nie będzie wydawało się zbyt długie.

Meble na wymiar Szczecin - expertmeble.com

PRZEDPOKÓJ TWOICH MARZEŃ

Gdy masz już gotowy projekt przedpokoju w Szczecinie, zrealizujesz go dzięki firmie Expert Meble. Od wielu lat tworzymy meble, projekty, przedpokoje na wymiar. Szczecin i inne miasta w województwie kujawsko-pomorskim znają naszą markę jako doskonałych dostawców dopasowanych do klienta mebli.

Projekt korytarza w domu nie jest trudny do przygotowania – tak długo, jak właściciel wie, co chce osiągnąć i jak stworzyć odpowiedni hol. W szczecińskiej firmie Expertmeble służymy pomocą w aranżacji wnętrz i projektujemy meble do każdej przestrzeni.

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.