Strona główna » Projektowanie szafy na wymiar

Kiedy urządzamy mieszkanie, mamy do dyspozycji wiele zestawów gotowych mebli, ale czasami dopasowanie ich do wybranego wnętrza może okazać się niemożliwe. Wielu z nas potrzebuje mebli na zamówienie do niezwykłych przestrzeni w naszych domach, takich jak zakątki czy pomieszczenia z niskimi sufitami. Często zależy to od budynku albo wręcz od architektury i historii naszego miasta — na przykład w poniemieckim Szczecinie wiele jest domów innych od typowych dla reszty kraju.

Szafy na zamówienie i projekty szaf na wymiar to najlepszy wybór do tego typu pomieszczeń. Na przykład w standardowych pokojach, jak sypialnie czy salony, możemy sobie pozwolić na szafy sięgające od podłogi aż do sufitu. Jednak nietypowe pomieszczenia, jak piwnice i pralnie, potrzebują niższych zabudów. Przy tworzeniu szaf na zamówienie, ważne jest, aby myśleć o tym, jak się sprawdzą, jak łatwe będą w użyciu i jak cała aranżacja będzie wyglądać.

Można optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w mieszkaniu, wbudowując szafę we wnęki i różne zakamarki ścian, tak aby całość tworzyła spójną konstrukcję od podłogi do sufitu. Dobrze opracowany projekt szafy z wymiarami stanowi konieczność dla właścicieli pokoi o nietypowych kształtach jak schowki na poddaszu albo też pomieszczenia z nachylonymi ścianami czy ostrymi kątami. Taka szafa na wymiar uwalnia przestrzeń, pozwala gościom i mieszkańcom odetchnąć swobodnie i zupełnie odmienia wnętrze.

Szafy na wymiar – projekty i możliwości

Jeśli planujesz urządzenie lub przebudowę mieszkania, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, którym są szafy na wymiar – projekty takich mebli oferują Ci nowe, fantastyczne możliwości. Najlepiej zacząć od przygotowywania miejsca pod szafę, które w innym przypadku byłoby trudne do wykorzystania — zastanów się, jakie projekty szaf będą przydatne w danej sytuacji

Dobrze opracowany projekt szafy na wymiar zapewni Ci więcej miejsca do przechowywania i nie będzie wymagał rezygnacji z cennej przestrzeni życiowej. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie trudno dostępnych czy rzadko wykorzystywanych zakamarków w pomieszczeniu. Możesz na przykład zabudować obszar wokół telewizora, rozważyć dodanie małej szafki za drzwiami na balkon lub nawet zintegrować szafę z łóżkiem czy kanapą.

Dlatego, gdy w szczecińskiej firmie Expertmeble przygotowujemy szafy na wymiar, projekty naszych klientów pozwalają nam na elastyczny dobór rozmiarów i kształtów: możemy zabudować przestrzeń pod skosami lub pod schodami. Często można zabudować półkami i szafami na wymiar fragmenty ścian: na przykład w długim, wąskim pokoju przy ścianie bez okien. Dobrze dobrana szafa w przedpokoju może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe. Elementy jak półki i drzwiczki, albo jasne i kontrastowe barwy mogą sprawić, że duża szafa nie będzie optycznie dominowała w pomieszczeniu.

Szafy wnękowe, które nie przytłaczają cię optycznie, są również bardzo często spotykane, zwłaszcza w przedpokojach w szczecińskich mieszkaniach. Dobrze dopasowany projekt szafy z wymiarami nie tylko przekłada się na dodatkową przestrzeń na przechowywanie, ale stanowi też uzupełnienie opracowanego projektu wnętrza.

Dlatego właśnie w firmie Expertmeble celujemy w trudnym zadaniu, jakim jest projektowanie szaf w Szczecinie! Czasami wystarczy dobrze rozplanować urządzenie korytarza, aby zrobić miejsce na wysoką i wąską szafę wnękową. Innym dobrym przykładem projektów szaf na wymiar są szafki i półki dzielące duże pomieszczenia: taki mebel może pełnić funkcję szafki działowej, zmieniając duży pokój w dwa mniejsze, wygodne pokoiki.

Projekty szaf na wymiar — rodzaje i odmiany

Jeśli chcesz dobrze zaplanować i przygotować projekt szafy na wymiar, powinieneś wziąć pod uwagę jej rozmiary. Oczywiście, niestandardowe pomieszczenia mogą się różnić w zależności od potrzeb klienta. Nasze doświadczenie, jeśli chodzi o projektowanie szafy w Szczecinie, przekłada się na znajomość tych potrzeb. Dzięki temu wiemy na przykład, że popularne obecnie są zabudowy sufitowe, sufitu, dzięki którym można przechowywać rzeczy sezonowe lub rzadziej używane. Oczywiście, ciekawą opcją są też małe szafki na wymiar pod parapetami — możesz w nich przechowywać kurtki lub buty.

Zanim pomożemy Ci opracować projekt szafy online z naszymi konsultantami, musisz rozważyć potrzeby domowników. Jeśli na przykład rodzice z dziećmi mieszkają na piętrze, a dziadkowie na parterze, to ci ostatni mogą potrzebować po prostu osobnej szafy na wymiar. Projekty mogą zależeć też od płci, wieku czy doświadczeń, bo różne osoby mogą potrzebować innej przestrzeni: z reguły młode osoby chcą mieć więcej miejsca na półkach, a osoby starsze i kobiety chcą móc powiesić w szafie płaszcze. Właśnie takie kwestie decydują o dokładnym wyborze projektu szafy na zamówienie.

Gdy projektujesz szafy na wymiar, czy to w Szczecinie, czy w innym polskim mieście, musisz odpowiednio dobrać rodzaje drzwi do tych mebli. Możesz dysponować odpowiednim miejscem na szafę — ale po otwarciu drzwi może się okazać, że nie będziesz mógł z niej skorzystać!

Tradycyjny i użyteczny sposób otwierania szafy to drzwi rozwierne — ze skrzydłami i zawiasami, otwierające się na oścież. Tego typu szafy mogą być dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe jak lodówka. Choć są proste w konstrukcji, wymagają jednak dość dużo miejsca, ponieważ skrzydła otwierają się na boki. Dlatego, jeśli interesuje cię projektowanie szafy na wymiar online, warto oprócz wymiarów wnęki znać też wymiary ścian i przejść wokół niej.

Drzwi przesuwne to dziś jeden z najczęściej spotykanych rodzajów drzwi do szaf na wymiar. Drzwi przesuwne mają dwa skrzydła, które można odsunąć, zamocowane na prowadnicach — gdy są otwarte, jedno skrzydło zasłania drugie. Takie drzwi są łatwe do wstawienia i utrzymania, dając dobry dostęp do wnętrza szafy. Można je wykończyć lekką zwierciadlaną powierzchnią, mogą być też wykonane z laminatu, drewna, szkła lub innych materiałów.

Drzwi składano-obrotowe to coraz popularniejszy rodzaj drzwi do szaf na wymiar. Projekt szafy z wymiarami tego typu zakłada, że oba skrzydła rozsuwane są na boki i wsuwane w ścianki szafy. Takie drzwi dodają uroku przestrzeni, zapewniają także więcej miejsca w pomieszczeniu — jednak kosztem przestrzeni wewnątrz. Drzwi składane występują w wielu różnych kolorach i stylach, więc możesz wybrać takie projekty szaf na wymiar, które będą pasowały do Twojego gustu i stylu Twojego domu.

W firmie Expertmeble jesteśmy prawdziwymi ekspertami od projektowania mebli na zamówienie — i możemy przygotować dla Ciebie idealne szafy na wymiar. Jako liderzy z regionu zachodniego Pomorza, doskonale wiemy, na czym polega projektowanie szaf w Szczecinie.

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych projektantów, którzy tworzą przemyślane, estetyczne rozwiązania. Bierzemy pod uwagę pragnienia i kluczowe potrzeby naszych klientów, tworząc idealne szafy na wymiar idealnie dopasowane do Twojego mieszkania.