Strona główna » Meble kuchenne nowoczesne na wymiar

Współczesne kuchnie to nie tylko miejsce do gotowania, ale coraz częściej centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. W całej Polsce, od Szczecina po Lublin, można zauważyć trend w kierunku nowoczesnej i odważnej stylistyki w aranżacji kuchni. Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu i należy ją zaaranżować tak, aby spełniała zarówno Twoje potrzeby, jak i aktualne trendy..

Jeśli pomieszczenie jest nietypowe lub ma mały metraż, najlepszym rozwiązaniem będą odpowiednie meble kuchenne — nowoczesne, na wymiar. Takie meble są projektowane indywidualnie i dostosowywane do wielkości oraz cech Twojej kuchni, takich jak skosy, nietypowe ściany czy ostre kąty. Dzięki kuchni na wymiar można w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Nowoczesne kuchnie są pełne pomysłowych rozwiązań, a dobrze przemyślany układ mebli i dodatków oraz oświetlenie usprawnia i ułatwia gotowanie.

W szczecińskiej firmie Expertmeble możemy Ci pomóc przygotować doskonały projekt nowoczesnej kuchni i stworzyć dla Ciebie piękne meble kuchenne – nowoczesne. Szczecin to miasto znane z kosmopolityzmu i otwartości, zatem jego mieszkańcy zasługują na nowoczesny wystrój wnętrz. Dzięki takiej aranżacji przygotowywanie posiłków stanie się czystą przyjemnością oraz wzbudzi podziw wśród gości.

Zarówno nasze meble kuchenne, jak i nasze nowoczesne meble na wymiar do salonu są projektowane z dbałością o każdy szczegół i wykonane z najlepszych materiałów, tak aby mogły służyć ci przez wiele lat. Oferujemy szeroki wybór kolorów, wzorów i wykończeń, a także wiele praktycznych dodatków.

Nowoczesne meble kuchenne na wymiar: wady i zalety

Jeśli chcesz zlecić projekt nowoczesnej kuchni ekspertom ze szczecińskiego sklepu Expertmeble, ważne jest, aby uwzględnić układ pomieszczenia i swoje potrzeby. Dobrze opracowany projekt kuchni powinien uwzględniać strefę zapasów, przygotowywania i gotowania. które tworzą tak zwany trójkąt roboczy. W kuchni musi też znaleźć się miejsce do mycia i przechowywania naczyń, a dobrze dobrane współczesne meble kuchenne muszą to odzwierciedlać. Istnieje sześć podstawowych opcji aranżacji, które różnią się kształtem i zaletami.

Kuchnia w kształcie litery L ma zabudowę wzdłuż dwóch prostopadłych ścian — w ten sposób możesz elegancko wykorzystać głębszej szafki w narożniku i inne meble kuchenne. Nowoczesne, na wymiar dostosowywane blaty w tym wariancie mogą być znacznie szersze niż w innych układach.

Kuchnia w kształcie litery U ma meble kuchenne zamontowane na trzech ścianach — często z oknem pośrodku zapewniającym rozświetloną przestrzeń. To znakomite rozwiązanie dla dużych, przestronnych wnętrz, z ciągiem roboczym podobnym do kuchni restauracyjnych.

Kuchnia w kształcie litery G jest odmianą tej o kształcie litery U — ale dolny indeks szafek czy stół może stać w centrum pomieszczenia. Takie meble kuchenne na wymiar zapewnią Ci duże możliwości aranżacji przestrzeni, z miejscem na mini jadalnię, kącik z podręcznymi przyborami czy bar.

Kuchnia jednorzędowa (w kształcie litery I) jest idealna dla długich i wąskich kuchni, z meblami ułożonymi w jednej linii. To popularne rozwiązanie w małych mieszkaniach, których nie brakuje w Szczecinie.

Kuchnia dwurzędowa jest bardzo podobna do jednorzędowej, z meblami rozmieszczonymi po obu stronach pomieszczenia. Takie rozwiązanie nie jest uważane za ergonomiczne. Firma Expertmeble może pomóc ci przygotować kuchenne meble na wymiar, dzięki którym ułatwisz sobie pracę w kuchni i unikniesz niepożądanych wypadków.

Meble kuchenne na wymiar – nowoczesne style i rodzaje

Szczególnie w wielkich ośrodkach miejskich, jak Szczecin, nowoczesny design kuchni staje się coraz popularniejszy i ludzie wybierają meble kuchenne na wymiar. Nowoczesne kuchnie są obecnie najbardziej pożądane, zwłaszcza ze względu na ich funkcjonalność, solidne wykonanie, ponadczasowość i atrakcyjną stylistykę.

Coraz częściej w nowoczesnych kuchniach spotyka się drewno zamiast metalu. To naturalny surowiec, który doskonale komponuje się z minimalistycznym designem. Można wykorzystać drewno do wprowadzenia ładnych akcentów jak miski, sztućce czy krzesła, lub wykonać z niego całą zabudowę.

Nowoczesne kuchnie to także ciekawe kontrasty: na przykład naturalne, ciemne drewno połączone z jasnymi detalami w marmurowym wzorze. Dobierając odpowiednie meble na wymiar, dodasz odrobinę elegancji do nowoczesnej kuchni, ciesząc się jedynym w swoim rodzaju wyglądem i doświadczeniem. Podobnie, nowoczesne meble na wymiar do salonu mogą również pasować do pomieszczeń jak kuchnia.

Nowocześnie zaprojektowana kuchnia jest prosta i skrywa sprzęty takie jak lodówka i piekarnik, dzięki zintegrowanej zabudowie — mogą tu znajdować się też inne meble kuchenne na wymiar. Nowoczesne projekty kuchni stawiają na naturalne drewno lub proste, monochromatyczne wykończenia z mocnymi akcentami.

Możesz wybrać lśniące fronty z połyskiem, które rozświetlają i dodają lekkości wnętrzom, albo przeszklone szafki i lekkie meble kuchenne — nowoczesne, na wymiar. To idealne rozwiązanie dla małych kuchni, które dzięki temu będą wydawać się się większe i bardziej przestronne. Coraz popularniejsze są też fronty z dotykowym systemem otwierania zamiast uchwytów. Przeważnie właściciele mieszkań w Szczecinie wybierają pełną zabudowę, zamiast otwartych półek, wykorzystując ściany w pełni od podłogi po sufit.

Blat w kuchni jest ważny, ponieważ tam będzie się najwięcej pracować. Powinien być odporny na wodę, parę wodną i temperaturę, a także łatwy do czyszczenia. Duże blaty w naszej ofercie są uniwersalne i pasują do każdego stylu kuchni. Naturalne drewno warto pokryć laminatem, który zapewni czystość i higieniczne przygotowywanie posiłków.

Szafki podwieszane, kosze i schowki umożliwiają przechowywanie naczyń i innych akcesoriów kuchennych. Nasza firma pomoże ci zaprojektować takie szafki, wysepki i wysuwane szuflady, projektując wyjątkowe meble kuchenne – nowoczesne. Szczecin to miasto znane z nowoczesności i warto zaprosić nowoczesny styl do swej kuchni!