Meble do przedpokoju na wymiar

biała szafa wnękowa z ciemnym siedziskiem tapicerowanym

Szafy do przedpokoju na zamówienie - na co warto zwrócić uwagę?

Ogromną zaletą szaf do zabudowy robionych na zamówienie jest możliwość dowolnej konfiguracji praktycznie każdego elementu. Podobnie sytuacja wygląda ze sposobem otwierania. Projektując szafę, możesz zdecydować się na drzwi uchylne lub drzwi przesuwne. Ostateczny wybór zawsze należy do Ciebie, jednak podczas planowania odpowiedniego rozwiązania warto wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Poza własnymi preferencjami na sposób otwierania szafy wpływ ma także jej lokalizacja oraz rozkład pomieszczenia, w którym będzie się znajdowała. Szafa z drzwiami uchylnymi wymaga więcej wolnej przestrzeni przed nią. Przy szafie z drzwiami przesuwnymi nie ma takiego problemu. Skrzydła rozsuwają się na boki, więc nawet duże nie zajmują miejsca. To szczególnie istotne w niewielkich przestrzeniach, kiedy konieczne jest postawienie obok szafy innego mebla.

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. W przypadku szafy z drzwiami przesuwnymi należy zwrócić uwagę na to, że tory, po których przesuwają się drzwi ,są szersze niż drzwi szafy uchylnej. Oznacza to, że w przypadku wnęk o niewielkiej głębokości mogą one zabrać zbyt dużo miejsca. Sytuacja ta jest dość powszechna w tradycyjnych przedpokojach, które są dość wąskie.

Wielkość miejsca, w którym będzie stała szafa, ma także bezpośredni wpływ na ilość drzwi, z których powinna się składać. Ważne jest także to, aby drzwi dopasować do układu znajdującego się w środku. Dzięki temu po otwarciu jednego skrzydła zyskasz łatwy dostęp do półek czy wieszaków.

Meble do przedpokoju Szczecin

Miejsce, w którym będą znajdowały się meble na wymiar, określa przeważnie także ich rolę. Szafa w danym pomieszczeniu montowana jest w konkretnym celu np. w sypialni pełni ona rolę miejsca przechowywania ubrań, pościeli. Meble do przedpokoju na wymiar mogą pełnić rolę szafy na okrycia wierzchnie lub być składzikiem czy schowkiem na różnego rodzaju urządzenia domowe. Zamontowana w kuchni sprawdzi się jako spiżarka, a w dziecięcym pokoju może pełnić rolę zarówno miejsca na ubranka jak i na zabawki. Dlaczego tak ważne jest określenie funkcji danego mebla na etapie projektowania? Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz i zaplanowanie ergonomicznego układu, który pozwoli na wygodny dostęp do rzeczy znajdujących się w szafie. Dla przykładu w szafie znajdującej się na przedpokoju przeznaczonej do przechowywania ubrań wierzchnich powinien znajdować się wygodny pałąk, na którym można powiesić wieszaki. Tutaj także dużo zależy od preferencji użytkownika. Odpowiednie zaplanowanie pozwoli na umieszczenie go na optymalnej wysokości.

Szafa w kolorze kaszmiru z jedwabną tapicerką
Drewniana szafa z siedziskiem tapicerowanym w przedpokoju

Meble do przedpokoju na wymiar Szczecin

Na końcowy koszt wykonania mebli do przedpokoju na wymiar wpływ ma nie tylko sposób otwierania drzwi czy ich wielkość, ale także rodzaj materiału, z którego wykonane są fronty oraz wnętrze.

Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest MDF, czyli popularna płyta meblowa wykonana z włókien drzewnych oraz utwardzaczy. Płyta MDF daje także możliwość wyboru różnorodnego wykończenia, gdyż pokrywana jest ona specjalnymi powłokami. Jako wykończenia najczęściej używa się lakieru, laminatu lub folii PCV. Każdy z tych materiałów posiada wiele wzorów i kolorów. Można wybrać nawet sposób wykończenia - mat, półmat lub połysk. Dzięki temu szafa pod zabudowę może stać się spójnym elementem w każdym wnętrzu.

Przedpokój - meble na wymiar

Możliwość dopasowania nie tylko wymiarów, ale także kształtów szafy do zabudowy, to ogromna zaleta, która przemawia na jej korzyść. Daje to możliwość efektywnego wykorzystania przestrzeni i pozwala na zbudowanie takich miejsc jak skosy czy wnęka pod schodami. Planując szafę do zabudowy możesz stworzyć nie tylko praktyczny, ale i estetyczny mebel, który odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o praktyczne funkcje szafy, jest wykończenie skrzydła za pomocą lustra. To świetny sposób, który często wykorzystywany jest w przedpokojach, szczególnie tych małych. Lustro pomaga w skompletowaniu stroju przed wyjściem, a dodatkowo optycznie powiększa i rozświetla niewielką przestrzeń.

Możliwość indywidualnego zaprojektowania szafy i dopasowania jej do własnych oczekiwań oraz preferencji pozostałych domowników to bez wątpienia jedna z największych zalet szaf do zabudowy.

Zamknięta szafa drewnopodobna z drzwiami przesuwnymi i lustrem

Jak dobrać idealną szafę na wymiar do przedpokoju?

Poszukując idealnej szafy na wymiar do przedpokoju najlepiej zacząć od miejsca, gdzie będzie się ona znajdowała. Warto zmierzyć rozmiar wnęki czy miejsca, w którym chcesz zamontować mebel. Od tego będzie zależała nie tylko liczba drzwi, ale także sposób otwierania szafy oraz rozmieszczenie elementów wewnątrz. Posiadając wymiar, możesz określić wstępną wielkość szafy. Miejsce montażu pomoże także określić finalną formę mebla zarówno jeżeli chodzi o materiały użyte na zewnątrz jak i wyposażenie we wnętrzu.

Projekt

Marzysz o funkcjonalnym i stylowym przedpokoju? Nasze meble na wymiar to rozwiązanie idealne! Skontaktuj się z nami, a nasz zespół projektantów pomoże Ci stworzyć mebel dopasowany do Twoich potrzeb.

Wycena

Interesuje Cię cena stworzenia wymarzonego przedpokoju? Skontaktuj się, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę, bez ukrytych kosztów.

Pomiary

Nie wiesz, jak dokładnie zmierzyć przestrzeń? Skontaktuj się, a nasi specjaliści dokonają precyzyjnych pomiarów i omówią szczegóły projektu.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami. Chętnie pomożemy!