PROJEKT POKOJU DZIECIĘCEGO NA WYMIAR

Projektowanie Pokoju Dziecięcego

Wielu rodziców zastanawia się jak stworzyć pokój dla dziecka, który będzie rósł razem z nim. Miejsce, które spełni potrzeby niemowlaka i szkolnego dziecka. Oczywiście, poszczególne meble będzie trzeba w międzyczasie wymienić, jednak całość można zaprojektować tak, aby służyła na lata. Aby stworzyć wymarzony projekt dla Twojej pociechy, musimy przede wszystkim znać wymiary pomieszczenia. Wystarczy, że dostarczysz nam rzut pomieszczenia czy wykonany przez Ciebie rysunek z wymiarami. Musisz pamiętać, aby umieścić na nim okna i drzwi czy inne stałe elementy jak np. kaloryfer, czy rury. Pokoje dziecięce często znajdują się także na poddaszu. Tutaj musisz podać szczegółowe wymiary skosów. To pozwoli nam maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i dostosować zabudowy idealnie do pomieszczenia. Pracę ułatwią nam także zdjęcia wnętrza.

Podczas wstępnej rozmowy czy umawiania się na projekt prosimy także o dostarczenie zdjęć inspiracji. Miejsc, które szczególnie Ci się podobają. Nie muszą być to kompletne pokoje, mogą być także poszczególne elementy, które szczególnie wpadły Ci w oko. Jeśli chcesz, aby jakaś konkretna rzecz znalazła się w pokoju Malucha, to także moment, aby nam o tym powiedzieć.

Projekty pokoju dla dzieci

Pokój dla dziecka to miejsce, w którym spędzać będzie dużo czasu. To przestrzeń do nauki, zabawy i odpoczynku. Jedno miejsce, które musi spełnić wiele różnych potrzeb. Jak sprawić, aby było jednocześnie sypialnią, czyli spokojnym miejscem i bawialnią? Podstawową zasadą jest wyznaczenie konkretnych stref. Ważna jest organizacja przestrzeni, która pomoże oddzielić strefę dzienną od nocnej.

W przypadku starszych dzieci warto wziąć pod uwagę ich zdanie. W końcu to one będą mieszkać w tym pokoju, a nie rodzice. Pociechy z pewnością docenią to, że miały wpływ na końcowy wygląd wnętrza. To mały człowiek, który ma swój gust i swoje potrzeby. Warto o nie zadbać.

Mniejsze dzieci przeważnie ulegają sugestiom rodziców. Zdają się na ich rady, ale czasami dodają coś od siebie.

Kluczem do stworzenia pokoju na lata jest uniwersalność. Maluch nie potrzebuje zbyt wielu dodatków. W pokoju najmłodszych dzieci klimat możemy zrobić dodatkami czy akcesoriami. Pościel z ulubioną postacią czy poustawiane figurki na półce wystarczą. Dzięki temu możemy postawić na basicowe meble, które sprawdzą się zarówno w pokoju maluch, jak i starszaka. Białe, drewniane, proste skandynawskie meble.

Podczas projektowania wnętrza dla Twojej pociechy bierzemy pod uwagę także zainteresowania dziecka. Jednak ważne jest także pozostawienie wolnej przestrzeni, która pozwoli mu na nieograniczoną zabawę czy aktywność ruchową. Odpowiednie rozmieszczenie mebli pozwoli na wyczarowanie nawet w niewielkim pokoju przestrzeni, w której będzie mógł bawić się na podłodze czy zaprosić kolegów. Wolna przestrzeń pozwoli dziecku rozbudzić kreatywność, która jest niezwykle potrzebnym elementem.

Niezwykle ważnym elementem naszych projektów jest trwałość rozwiązań. Wiemy, że pokój przechodząc próbę czasu, nie zawsze wygląda tak jakbyśmy chcieli. Dlatego zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebne są rozwiązania na miarę potrzeb malucha. Idealnie sprawdzą się do tego wytrzymałe materiały i solidne meble. Zabudowa meblowa wykonana na zamówienie z płyty laminowanej z pewnością przetrwa malowanie kredkami, zalanie wodą czy innego rodzaju dziecięce wypadki, które mogą się zdarzyć codziennie. Przecież to przestrzeń, w której tworzą i bawią się. Taka szafa pewnie nie raz będzie kryjówką czy domkiem dla misia. Z czasem stanie się garażem i miejscem do wieszania plakatów. Zadbajmy o dobrą jakość elementów. Także ze względu na ekonomiczność. Porządne meble to jednorazowy wydatek. Z pewnością większy, jednak wystarczy także na dłużej.

elegancki i przytulny pokój dziecięcy po projekcie
Meble na wymiar Szczecin - expertmeble.com