APARTAMENT ŚWINOUJŚCIE

Lokalizacja: Świnoujście
Typ: Apartamenty
Rok: 2023

Stworzyliśmy w tym lokum na samym początku projekty wszystkich mebli. Przedstawialiśmy klientom wiele ich wersji z których udało się ostatecznie wyłonić, te najbardziej atrakcyjne. Po drobnych poprawkach i dostrojeniu kolorystycznym przystąpilismy do realizacji.

Apartament ten mierzy około 65 mkw2 i znajdują się w nim 2 sypialnie, salon, długi korytarz, oraz łazienka. Umeblowalismy w tym lokalu prawie każde pomieszczenie i każdy mebel był wyzwaniem i pełnił różne funkcje.

W korytarzu zrobiliśmy dwa typu zabudowy. Jeden typ to szafka na buty połączona z zabudową liczników i siedziskiem tapicerowanym. W meblach tych widoczna jest wnęka zrobiona z płyty Egger – Akacja Lakeland Jasna ładnie podświetlona wyfrezowanym w środku kołnierzem LED. Oświetlenie jest również zamontowane tuż nad wejściem do apartamentu. Zabudowa ta również zakrywa skrzynki bezpiecznikowe. Należy zwrócić tutaj też uwagę, na to że fronty w całej tej szafie są dopasowane do wyokości drzwi wejściowych tworząc przy tym jedną linię odcięcia w całym meblu. W dolnej części znajduje się też logoterma, która sprytnie i ładnie ukryta jest w lewej szafce za możliwą do wyciągnięcia półką. Oświetlenie, które zamontowalismy jest to technologia COB CCT 24V – dająca możliwość regulacji temperatury barwowej od 2300K do 6500K.

Drugą zabudową, którą wykonaliśmy w korytarzu jest długa na trzy metry szafa. Wyzwań w tej szafie było kilka. Pierwszym z nich było zrobienie frontów od góry do dołu, tak żeby szafa bardzo mocno przypominała ścianę, bez żadnego cokołu, bez widocznych wystających elementów. Design ten udało nam się osiągnąć poprzez widoczne na zdjęciach bardzo precyzyjne dopasowanie frontów do wysokości pomieszczenia. Szafa zlewa się w jedną całość, przez co daje wrażenie kontynuacji ściany. Drugim ważnym elementem, który ta szafa musiała spełniać jest fakt ukrycia komina wentylacyjnego. W tym zadaniu musieliśmy zmienić głębokości poszczególnych segmentów szafy, tak aby jednocześnie licowały się ze ścianą z lewej strony i tym samym zasłaniały komin w tylnej części tworząc od przodu jedną spójną płaszczynę. Przy tym manewrze niezbędne było aby przerobić też system wentylacyjny zapewniając mu drożność. Widoczna na zdjęciach systemowa kratka wentylacyjna znajduje się już na froncie, po tym jak przerobiliśmy cały ukad tak, aby działał po zabudowaniu go szafą. W tej szafie pojawiły się jeszcze zamki magnetyczne na specjalnie życzenie klienta. Jest to bardzo przydatne udogodnienie dla apartamentów inwestycyjnych z przeznaczeniem na wynajem wakacyjny – z uwagi na możliwość przechowywania pościeli, lub innych rzeczy, do których powinna mieć dostęp obsługa sprzątająca itp. Zamki te nie są widoczne od przodu i nie szpecą wyglądu mebli. Cała reszta czyli szuflady i relingi to nic nadzwyczajnego. Zostały dobrze rozplanowane i spisują się idealnie.

Oprócz tego wykonaliśmy wpasowaną pomiędzy dwie ściany szafę w sypialni nr 1. Szafa była bardzo dopasowana, wręcz nawet niezbędne było użycie heblarki, aby niwelując drobne krzywości ścian wybrać część materiału korpusu przy suficie z tyłu wnęki.

W sypialni numer 2 wykonaliśmy zabudowę TV, oraz szafę ubraniową połącząną przy tym z komodą zawierającą 4 szuflady. W tej zabudowie niezbędne było też wyprowadzenie kabli, oraz delikatna przeróbka elektryczna, którą też wykonalismy. Kable po naszym montażu wystają za Telewizorem i można cały układ spokojnie podłączać. Wnęka na TV wykonana została również z płyty Egger - Akacja Lakeland Jasna. Szuflady użyte do tej zabudowy to Blum Tandembox Antaro białe otwiarane poprzez system tip-on. Głębokość szuflad jest mniejsza  – tak aby zostały dopasowane do głębkości komody. W tym wypadku było to 350mm głębokości prowadnicy, przy zachowaniu 400mm głębkości blatu komody.